A Thermaltake csúcskategóriás Level 10 sorozata sokaknak ismerősen hangozhat. A Thermaltake Level 10 névre hallgató számítógépháza még 2009-ben jelent meg, és egyedi, moduláris felépítésével sokakat megfogott. Hasonló megoldást már láthattunk a Razer gondozásában, talán páran még emlékeznek a Razer Project Christine nevű prototípusára ami igencsak megosztotta a véleményeket.
A Thermaltake egyedi gépházát a Thermaltake és a BMW GroupDesignWorksUSA szakemberei közösen fejlesztették ki. Ezen együttműködés eredményeképpen jöhetett létre a Level 10 számítógépház amely az elmúlt években számos díjat zsebelt be, köztük Red Star, Good Design, Golden Pin Design, IDEA díjakat is. Ám most a Thermaltake-nél úgy gondolták hogy a különlegességet újra piacra dobják de ezúttal már titán kivitelben. Azt hogy valóban titánból fog-e készülni még talány, de annyit tudni hogy limitált darabszámban fog kereskedelmi forgalomba kerülni, méghozzá csupán 500 darabos példányszámban. A Level 10-es Titanium Limited Edition Gaming Station igen komoly előrelépésnek minősül a hajdanán napvilágot látott alapmodellhez képest. A termék immár összesen hat darab EasySwap adattároló tárhelyet fog kínálni, melyek 3,5"-es valamint 2,5"-es tárolókat egyaránt tudnak fogadni. Előlapi portjai között négy darab USB 3.0-s szabványú port lapul. Az egyes hardverelemek mint például a legfeljebb ATX méretű alaplap, kiegészítő kártyák, processzor, stb, különálló dobozokban foglalhatják el helyüket. A rendszer kialakításának köszönhetően kiváló hűtést biztosít a rendszerbe kerülő komponensek számára.
Thermaltake Level 10 Titanium Limited Edition Gaming Station
A Thermaltake régi újdonsága az idei Computex megrendezésének alkalmával mutatkozik majd be, ekkor fény derül az összes fontosabb tulajdonságára valamint az árára is, de figyelembe véve hogy az elődje 700 dollárért volt megvásárolható így biztosan ettől többe fog kerülni.
Megosztás a facebookonA napokban lerántotta a leplet legújabb gépházáról a Silverstone. Az újdonság zajszigetelést kapott ami az átlagosnál halkabb számítógépek építését teszi lehetővé.
A zajszigetelő réteg a gépház oldallapjain kapott helyett, az előlapi ajtón már nincs mint azt más gyártók kínálatában láthatunk. A közepes torony (miditower) formátumú számítógépház a Precision PS10 nevet kapta. A 219,9mm szélességű, 480mm magasságú, 521,5mm mélységű gépház 6,2kg-ot nyom a mérlegen és bővítőhelyekben gazdag. 5,25 hüvelykes külső bővítőből négy darabot 3,5 hüvelykes belső bővítőből pedig öt darabot kapunk, utóbbiak fiókos kivitelben érkeznek és 2,4 hüvelykes eszközöket is tudnak fogadni. A gépház ATX, Micro-ATX valamint Mini-ITX formátumú alaplapokat tud fogadni, alaplapi tálcán pedig megtalálhatjuk a korszerű gépházakból ismert szerelőablakot valamint a kábelmenedzsment nyílásait is, utóbbiaknak köszönhetően igényes és rendezett belsőt tudunk kialakítani. PCI bővítőhelyekből összesen hét áll rendelkezésünkre. Akár nagyobb videókártyát is beszerelhetünk köszönhetően a 292mm hosszúságú helynek, processzorhűtőből pedig maximum 169mm magasságú példány foglalhatja el a helyét. Előlapi portokban sem szenvedünk hiányt, két darab USB 3.0 szabványú portot valamint egy mikrofon bementet és egy fejhallgató kimenetet kapunk. A számítógépház szellőzéséről alap esetben egyetlen egy darab 120mm-es átmérőjű ventilátor gondoskodik amely az előlap oldalán kialakított rácsokon keresztül szívja be a friss levegőt. Az előlap mögött ha szükséges további egy darab 120mm-es légkavaró is helyet kaphat csakúgy mint a hátulján. A ház teteje alá kettő darab 140mm átmérőjű légkavarót lehet applikálni. A tápegység alul kapott helyett mintahogyan a modern számítógépházakban szokás. Az újdonság kívül és belül egyaránt feketére festve érkezik dizájnja pedig letisztult minimalista formavilágot alkalmaz. A Silverstone új terméke hamarosan kereskedelmi forgalomban is elérhetővé válik pontos áráról azonban egyelőre nincsen tudomásunk.
Megosztás a facebookon
Új gépházzal rukkolt elő a Spire amivel a kis méretű rendszerek rajongóinak szeretnének kedvezni.
A Senna névre keresztelt újdonság mindössze 3,9Kg-ot nyom, méreteit illetően pedig 40,5x19x34cm. Az előlapon összesen négy darab USB port sorakozik, ezek közül három az USB 2.0 szabványnak megfelelő, a negyedik USB 3.0-ás, valamint a szokásos audio portot találhatjuk meg. A gépház kívül és belül egyaránt feketére festve érkezik, modern és letisztult formavilágot alkalmaz. 0,4mm vastag SPCC acéllemezből készül amely megfelelően masszív tartást biztosít a háznak. Belül kényelmesen elfér egy miniITX és microATX rendszer egyaránt, az alaplapot fogadó tálcán pedig megtalálhatjuk a kábelmenedzsmentet segítő kivágásokat valamint a szerelőablakot is. Bővítőhelyekben szintén nem szégyenkezhet a kis kuckó, 5,25-ös bővítőhelyből két darab, 3,5 colosból pedig hármat találhatunk odabent, ráadásként pedig még kapunk egy extra 3,5 colos külső bővítőhelyet is. PCI bővítőhelyekből a kicsi kompakt kialakítás miatt csupán 4 darab áll rendelkezésünkre. Az optimalizált belső kialakítás miatt a tápegység hagyományos módon felül kapott helyet.
Az újdonsághoz egyébként tápegységet is kapunk melynek pontos típusáról nem tudunk egyelőre semmit sem, annyit viszont tudunk hogy 420W-os PFC-s lesz. A szellőzésről összesen három darab ventilátor gondoskodhat, melyek közül egy elöl, egy hátul és egy a ház oldalán kaphat helyet, méreteiket tekintve 80mm illetve 92mm, valamint 120mm-esek lehetnek. A Spire újdonsága kettő év garanciával kerül forgalomba, Európában várhatóan Januárban fog megjelenni a boltok polcain, áráról egyelőre annyit tudunk hogy 55 dollár körül lesz.
Megosztás a facebookon
( :